NightKing
NightKing

NightKing

      |      

Aboneler

   En yeni videolar

NightKing
2 Görünümler · 18 günler önce

Ural Dağları'nın tarih öncesi ormanlarına gizemli bir yolculuğa çıkıp ormanın derinliklerinde yaşayan değişik canlıların yaşam mücadelesine ortak oluyoruz. Pek çok canlı türüne ev sahipliği yapan bu ormanlarda, dev geyiklerin beslenme ve göç alışkanlıkları, kış uykusundan uyanıp yiyecek arayışına çıkan kahverengi ayı, ava çıkan yalnız kurt ve daha fazlası bu belgesel ile ekranlarınıza geliyor.

NightKing
7 Görünümler · 23 günler önce

Bazen akşam saatlerinde gökyüzünde son derece parlak bir yıldız görülebilir. Aslında birçoğumuz onu işaret ederken onun bir yıldız olmadığını biliriz. O aslında adını Roma mitolojisinden, aşk ve güzellik tanrıçasından alan Venüs gezegeni. Dünya dışı yaşam arayışlarında insanlığın son zamanlarda sıkça ziyaret ettiği bu gezegen, aydınlatılamamış birçok gizemi içerisinde barındırıyor.

NightKing
10 Görünümler · 23 günler önce

Yerküre’nin üst katmanları, bir bütün halinde olmayıp, sürekli hareket halinde olan levhalardan oluşuyor. Manto'daki ısı akımlarının neden olduğu bu hareketler sırasında levhalar birbirinden uzaklaşır, birbirlerine çarpar veya birbirlerini sıyırırlar. Bu hareketlilik sonucunda, levha sınırlarında, uzun zaman dilimleri ile baktığımızda yeni okyanuslar, yeni kıtalar, sıradağlar ve yanardağlar oluşur. Depremler ve volkanik aktivitelerin nedeni de tüm bu hareketliliktir ve levha sınırlarında oluşmalarına şaşmamak gerekir.

NightKing
9 Görünümler · 1 ay önce

Kara Mamba Afrika’da yaşayan en uzun ve zehirli yılan türlerinden bir tanesidir. Üstelik o dünyanın en hızlı yılanı! Kara Mambalar saldırgan olmalarıyla bilinmesine karşın, pek çok yılan gibi tehdit edilmedikleri müddetçe insanlardan kaçmayı tercih ederler. Eğer panzehirle tedavi edilmezse bir Kara Mamba’nın ısırığı öldürücüdür. Bu yapımda, Afrika’nın en korkulan yılanını yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

NightKing
8 Görünümler · 1 ay önce

Bu belgeselde, dünyanın en büyük yılanı Anakonda'nın yaşam alanına konuk olacaksınız.

NightKing
11 Görünümler · 1 ay önce

Yaşamın başlangıcından bu yana kaydedilen tüm efsanevi hikayeler arasında Atlantis'in hikayesi en çok konuşulanıdır. Sadece adı bile rüya gibi ve gizemli olanı temsil ediyor, sanki kolektif bilinçte bu kaybolmuş ada her zaman varmış gibi.

NightKing
12 Görünümler · 1 ay önce

Dünya'mızı aydınlatan, ısıtan ve birçok organizmaya hayat veren güneş, acaba bir gün bizim için tehlikeli olabilir mi?

NightKing
17 Görünümler · 1 ay önce

Kurtadam hastalığı olarak da bilinen Likantropi terimi, ilk kullanılışı 1584’e dayandırılan ve kurt anlamındaki “lykos” ile adam anlamındaki “anthropos” sözcüklerinin birleştirilmesinden oluşan Yunanca Lykanthropia’dan dilimize geçmiştir. 1830’lardan sonra ise terim bugünkü içeriğini kazanmaya başlamış ve psikopatolojinin özel bir türüne gönderme yapmak için kullanılmaya başlanmıştır. Bugün terim genel olarak, kişinin kurt adam olduğuna ilişkin sanrısını karşılamaktadır, kişinin kendisini ve başkalarını kurt ya da başka bir hayvan şekline büründürebileceğine inanmasını içerip içermediği de tartışmalıdır.

NightKing
9 Görünümler · 2 ay önce

Her mitolojide olduğu gibi Türk mitolojisinde de efsanevi yaratıklar bulunmaktadır. Bu yaratıkların kimi iyimser, kimi kötücül yaratıklardır.(Videoda bahsi geçen mitolojik yaratıklar şunlardır: Alkarısı, Ayıhı, Abra, Arçura, Azmıç, Bükrek ve Sangal, Çarşamba Karısı, Çay Ninesi, Demirkıynak, Evren, Hüma, Tekboynuz, Gulyabani, Enkebit, Hıbılık, Hınkır Munkur, Hırtık, Hortlak, İççi, İtbarak, Karakoncolos, Kamos (Karakura), Karakorşak, Kayberen, Kayış Baldır, Kuzu Kuzu Kuşu, Şahmeran, Merküt, Şeşe, Öcü, Tepegöz, Yelbeğen, Tulpar, Semrük-Bürküt)Türk mitolojisinde bulunan efsanevi yaratıklar, anlatılanlara ve bilinen kaynaklara göre betimlenmiş temsili görüntüleriyle bu videoda sizlerle... İyi seyirler.

NightKing
8 Görünümler · 2 ay önce

Popüler kültürde birçok sinema, dizi, kitap, video oyunları ve daha fazlasına ilham kaynağı olmuş, adını sık sık duyduğumuz mitolojik yaratıklar, vampirler...

NightKing
11 Görünümler · 2 ay önce

Efsaneler sık sık gerek evrenin gerekse yerel bölgenin ortaya çıkışını açıklama amacı taşır. Örneğin sırasıyla yaratılış efsaneleri ve kuruluş efsaneleri gibi. Efsaneler ayrıca sık sık doğa olaylarının, başka şekilde açıklanamayan kültürel âdetlerin açıklanması amacını da taşır. Genel olarak efsanelerin doğal anlamda basit bir izah sunmayan herhangi bir şeyi açıklamak için sık sık kullanıldığı söylenebilir.

NightKing
9 Görünümler · 2 ay önce

Ünlü oyuncu Terry O'Quinn, Esrarengiz Kayıplar programında insanlığın en meşhur gizemlerinden bazılarına açıklama arıyor.

NightKing
8 Görünümler · 2 ay önce

Uzay birçok yıldızı, gezegeni ve sayısız gök cismini içinde barındıran sonsuz bir küme. Bu küme içerisinde kendi gezegenemizi tehdit eden bazı gizemli ordular da bulunuyor. Uzayın kendi ordusu, asteroitler! Dünyamız elbette bu oluşumlar tarafından tehdit edilmekte. Bilim insanları ise bu tehlikeyi önlemek için sürekli çalışıyor ve yeni buluşlar meydana getiriyor. Gelin bu gelişmeleri yakından görelim.

NightKing
7 Görünümler · 2 ay önce

Terminatör 2 filminin yapım öyküsü...

NightKing
10 Görünümler · 2 ay önce

Çağrı filminin yapım öyküsü...

NightKing
12 Görünümler · 2 ay önce

Tıbbi ön hatlardan en son bilgileri kullanan uzmanlar, bu yeni koronavirüs formunun neden bu kadar ölümcül olduğunu ve bununla mücadele etmek için hangi adımların atıldığını ortaya koyuyor.

NightKing
15 Görünümler · 2 ay önce

Karayiplerin sakin mavi sularının altında yıkıcı doğal felaketler gerçekleşiyor olabilir. Çok geniş alandaki fay hatları; ani yıkıcı depremlere, volkanik patlamalara ve Porto Riko’dan New York sahillerine kadar etkili olacak ölümcül tsunamilere neden olabilir.

‘Vahşi Yolculuk: Volkan’ ilk kez bu kadar cesur bir şekilde bu gizli tehditleri gün yüzüne çıkarmayı amaçlıyor. Ünlü okyanus kaşifi Robert Ballard ve öncülüğünü yaptığı bilim insanlarından oluşan bir ekip en aktif fay hatlarını inceliyor ve Karayip tabakasının çevresi boyunca derin denizlere cesur bir yolculuk yapıyorlar.

NightKing
20 Görünümler · 2 ay önce

İzlanda'nın en meşhur davası. Öyle bir dava ki; çevre ülkelerden bile insanların dört gözle merak ettiği ve binlerce kişinin, halktan insanların bile davaya dahil olduğu bir olay. Melek gibi bir kız... O, sadece işten sonra yorgunluğunu ve stresini atmak için eğlenmek istemişti. Onu son görenler onun arkadaşlarıydı. Birna Brjánsdóttir, artık gözlerden kaybolmuştu. Ve onun için; İzlanda' nın en kapsamlı araştırması yapılacaktı.

NightKing
11 Görünümler · 2 ay önce

Detektif Rick Buckner, uzun mesafeli kamyon şoförü olan Keith Jesperson'ın tarihin en rahatsız seri katillerinden biri olan Mutlu Yüzlü Katil olabileceğinden şüpheleniyor. Şimdi dedektif, Jesperson'ın aradıkları çılgın katil olduğunu kanıtlamak için ölümcül bir kedi-fare oyunu oynamak zorundadır.

NightKing
11 Görünümler · 2 ay önce

Edmund Kemper, genç kadın otostopçulara araba sunan nazik bir dev gibi görünüyor. Ama sevimli gülümsemesinin arkasında sapık bir canavar gizleniyor.

Daha fazla göster