En yeni videolar

NightKing
5 Görünümler · 7 ay önce

Bu belgeselde kolici lakaplı seri katil olan Orhan Aksoy'dan bahsedeceğiz. ⁣Ailesi, kendisi küçük yaşlarda iken Bursa'ya yerleşmiştir. Aksoy ve kardeşlerinin çocuklukları burada, anne ve babalarından dayak yiyerek geçmiştir. Sonrasında evden kaçan Aksoy, İstanbul'a geldikten sonra hırsızlık yaparak geçimini sağlamıştır. Bu suçlarından dolayı sabıka almış, beş yıl süreyle hapis yatmıştır. Hapisten çıktıktan sonra Bükreş'e giden Aksoy, burada kreş öğretmeni olarak çalışan eşiyle tanışmış, evliliğin ardından birlikte Türkiye'ye dönmüşlerdir. Bir restorantta komilik yapmaya başlayan Aksoy'un evliliğinde Esen ve Esin isimli iki çocuğu olmuştur. Komilik işini bırakıp işportacılığa başlayan Aksoy, 17 Ağustos 1999 depremini yaşamış ve ailesini Bükreş'e göndermek zorunda kalmıştır. Yalnız yaşamaya başlayan Aksoy, bu bunalımlı dönemde bir cinayetler serisine başladı. 5 kişiyi kesin olarak öldürdüğü bilinen seri katil, kurbanlarını koliliyerek sağa sola atmasından dolayı kolici lakabıyla tanındı. İyi seyirler.

NightKing
4 Görünümler · 7 ay önce

Bu belgeselde "tencere kapak birbirlerini bulmuşlar" ifadesini tam olarak karşılayacak bir çiftten bahsedeceğiz. Fred ve Rose West çifti, İngiltere'de kurdukları dehşet evinde kurbanlarını acımasızca öldüren katillerdi. Öldürdükleri kurbanların tamamı genç kadınlardı. Çift, onlara evlerinde işkence ediyor, tecavüz ediyor ve sonra da öldürüyorlardı. Kurbanları arasında kendi kızları da bulunan çiftin bu son cinayetleri, yolun sonuna geldikleri noktaydı. İyi seyirler.

NightKing
1 Görünümler · 7 ay önce

John Wayne Gacy... Popüler kültürde birçok kitap ve filme konu olmuş, Amerikalı seri katil. John Wayne kendi çevresinde hayırsever birisi olarak tanınsa da, aslında gizemli bilinmeyen kötü bir tarafıyla birlikte yaşıyordu. Palyaço kıyafetleri giyip kendini makyajlayan John Wayne, çocuklar için tamamen ücretsiz etkinlikler düzenliyordu. Dışarıdan bakıldığında son derece masum olarak tanımlanabilecek bu adam, son cinayetine kadar hiçbir delil bırakmadan 33 genç erkeğin katili oldu. İyi seyirler.

NightKing
2 Görünümler · 7 ay önce

Bu belgeselde iskoçya'da nam salmış, en tehlikeli katillerinden birini tanıyacağız. Aslen İskoçya doğumlu olan Dennis Nilsen hayatını İngiltere'de, Londra şehrinde geçirmekteydi. Burada yaşadğı zaman dilimi boyunca 17 cinayeti kesin olarak işleyen Nilsen, dış görünüş olarak oldukça kibar görünümlü biriydi. Ancak içinde tüm bu suçları soğukkanlılıkla işleyebilecek bir canavar yatıyordu. İyi seyirler.

NightKing
3 Görünümler · 7 ay önce

Bu belgeselde Dennis Rader adlı seri katili tanıyacağız. Dennis Rader, kendini BTK olarak tanımlayan biriydi. BTK; Bind, Torture ,Kill kelimelerinin kısaltmasıydı. Türkçe karşılığı Bağla, İşkence et, öldür şeklinde olan bu ifade aslında onun nasıl bir canavar olduğunu net bir şekilde özetliyordu. ⁣1974-1991 yılları arasında Rader, Wichita, Kansas şehir merkezi bölgesinde on kişiyi öldüren Rader, polislere ve gazetelere cinayetlerin ayrıntılarını tamamen kendi yazısıyla anlattığı alaycı mektuplar gönderiyordu.

NightKing
5 Görünümler · 7 ay önce

Bu belgeselde Türkiye'nin sucuğu ve pastırmasıyla meşhur ili olan Kayseri'deyiz. İyi seyirler.

NightKing
4 Görünümler · 7 ay önce

Bu belgeselde Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip olan, etli ekmeği ve mevlanasıyla meşhur ili Konya'dayız. İyi seyirler.

NightKing
4 Görünümler · 7 ay önce

Tokat belgeseli sizlerle...

NightKing
3 Görünümler · 7 ay önce

Bu belgeselde Karadeniz'in başkenti Trabzon'dayız. İyi seyirler.

NightKing
5 Görünümler · 7 ay önce

Meksika... Adı sık sık suçla anılan bir coğrafya. Elbette bunun en önemli nedeni içerisinde yaşanan kanlı çete savaşları. Silah ticaretinden uyuşturucu tacirliğine bütün yasadışı faaliyetleri Meksika Kartelleri kontrol altında tutmakta. Elbette bütün bu bahsedilenleri duymayanınız yoktur. Ancak yine de bu belgesel tüm kirli belgeleriyle birlikte bu suç örgütlerini ve birbirlerine karşı verdikleri bitmek bilmeyen savaşlarını gözler önüne serecek. İyi seyirler.

NightKing
34 Görünümler · 7 ay önce

Yılanlar, sürüngenler içerisinde en tehlikeli canlılar olarak bilinir. Zehirli dilleri ve kıvrak vücut hareketleriyle bir av makinesi olan yılanlar kendi içlerinde devasa boyutlara sahip olabilmekte. Bu belgeselin konuğu ise insanları yutarak öldürdüğü bilinen dev bir boa yılanı. Karşınızda gerçek bi canavar: Afrika Kaya Pitonu

NightKing
22 Görünümler · 7 ay önce

⁣Kral kobralar, Afrika ve Asya'nın bazı bölgelerinde yaşayan zehirli yılanlardır. Genellikle ormanlık ve çalılık alanlarda yaşarlar, ancak açık arazilerde de bulunabilirler. Kral kobralar, diğer kobralardan daha büyük bir boyuta sahip olabilirler ve ortalama olarak 3-4 metre uzunluğa kadar büyüyebilirler. Renkleri genellikle kahverengi veya siyahtır ve üzerlerinde sarımsı veya beyaz lekeler bulunabilir. Bu türün en tanınmış özelliği, kafalarının üstündeki bir desenle karakterize edilen "çıkıntılı" görünümleridir. Bu çıkıntılar, diğer yılanlar tarafından taklit edilerek avcıların yanıltılmasına neden olan bir savunma mekanizmasıdır. Kral kobraların zehri oldukça güçlüdür ve insanlar için ölümcül olabilir. Ancak, insanlarla doğrudan temas genellikle kaçınılabilir, çünkü bu tür genellikle çekingen ve kaçındığı görülür.

NightKing
3 Görünümler · 7 ay önce

Çifte Minaresi, Gökmedresesi, Ulu Camiisi, Sivas Kongresiyle tarihin farklı dönemlerine ışık tutan mimari yapılara ev sahipliği yapan, Türkiye'nin en büyük yüz ölçümüne sahip ikinci şehri. İç Anadolu'da yer alan bu şehirde kışları soğuk, yazları ise kurak geçmekte. Bu nedenledir ki hakkında "havası sert, insanı mert" gibi tam anlamıyla onu ve insanını da anlatan bir vecizenin türemesine sebep olmuştur. Sen Sivas'ı seyret yar ben de seni diyerek sizleri Sivas belgeseliyle baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler.

NightKing
2 Görünümler · 7 ay önce

Tarihin coğrafyamıza emanet ettiği en büyük mirasımız. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethedilen, fethedildiği günden bu yana gerek Osmanlı İmparatorluğu'nun gerekse de Türkiye Cumhuriyeti'nin göz bebeği olmuş, ülkemizin mega kenti. İstanbul bu uzun ömrü nedeniyle gerek Hristiyan Kültürü gerekse de İslam Kültürüne ait yapılara, Bizans mimarisi ve Osmanlı mimarisiyle harmanlanmış tarihi yarımadaya ev sahipliği yapmakta. Tamamıyla tarih kokan dokusu dışında boğazları ve manzaralarıyla da kendine hayran bırakan bu önemli şehri ziyaret etmeye ne dersiniz?

NightKing
13 Görünümler · 7 ay önce

Büyü birçok inanç ve inanç sisteminde kendine yer edinmiş bir kavram. Bilimsel bir dayanağı olmadığından birçok insan büyünün varlığı konusunda tartışma içerisinde ve bu tartışmalarda kesin bir hükme varılamamakta. Elbette farklı insanların farklı inanca sahip oluşu, farklı kültürlerin etkisi altında yetişmesi veya yaşadıkları coğrafya gibi pek çok faktör bu konuda çeşitli görüşlerin ortaya çıkmasında etkili. Ancak tarihten günümüze ulaşan belgeler, geçmişte bu işle uğraşan insanların var olduğunu gösteriyor. Gelin bu kavramın tarihini anlatıp, cadıcılıkla haşır neşir olmuş kişilerin gerçekleştirdikleri büyü ve büyü metotlarını inceleyelim ve büyünün İslam gibi diğer inançlardaki yerini tartışalım.

NightKing
29 Görünümler · 7 ay önce

Burası Kanada’nın en kuzey noktasında yer alan Ellesmere Adası. Adada kışlar soğuk, sıcaklık zaman zaman -50 derece civarlarında. Yiyeceğin az olduğu bu coğrafyada yaşam sürdüren kutup kurtları, karınlarını doyurmak için uzun mesafeler kat etmek zorunda. Kimi zaman büyük fedakarlıkların yapıldığı, kimi zaman da kanlı kavgaların meydana geldiği bu adadaki kutup kurtlarının yaşam mücadelesine tanık olacaksınız.

NightKing
9 Görünümler · 7 ay önce

Gökyüzü birbirinden farklı binlerce kanatlı hayvana ev sahipliği yapıyor. O türlerden Avrupa’nın en büyük dev kanatlarına sahip canlısı Kara Akbabalar, bu belgeselin konuğu. Belgesel, Türkiye’de yaşayan kara akbabaların bir yıllık yaşam döngüsünü anlatıyor. İsmini duyunca dahi göklerin hakimi olduğunu anladığımız bu hayvanların kanat açıklığı 3 metreye kadar ulaşabiliyor.

NightKing
6 Görünümler · 7 ay önce

Bilimin en önemli dallarından birisi olan arkeoloji, tarihe her daim ışık tutmayı başarmıştır. Bugüne kadar arkeolojik çalışmalarda yer almış olan bilim insanları, yaptıkları kazılar ve bu kazılarla ortaya çıkarttıkları tarihi eserler, bulgular ışığında geçmiş medeniyetlere dair hassas birçok bilgiye ulaşmıştır. Bu kazılardan en esrarengiz olanlarından birisi ise kuşkusuz Tarsus kazısıdır. Beraberinde birçok komplo teorisi veya iddianın ortaya çıkmasına neden olan Tarsus kazısının gizemini merak ediyorsanız, sizleri bu belgesel videoyu izlemeye davet ediyoruz. İyi seyirler.

NightKing
3 Görünümler · 7 ay önce

Hz. Süleyman gerek İslam dininde Kuran-ı Kerim'in işaret etmesiyle, gerekse de büyü ve sihir sanatlarıyla uğraşanların, edindiği bilgi ve ilme dayanarak tanınmış hükümdar unvanının taşıyıcısıdır. Bilindiği üzere o karanlık güçlere yani cin ve cinni varlıklara hükmetmiştir. "Süleyman'ın Anahtarı" kitabı ise Hz. Süleyman'ın sahip olduğu bu gizli güç ve ilimlerden oluşan bir derlemedir. Bu kitap birçok kimse tarafından el üstünde tutulmuş, evrenin en önemli sırlarını içinde barındıran bir şaheser olarak tanımlanmıştır. Bu belgeselde ise Hz. Süleyman'ı anlatacak ve onun derin yönlerinden bahsedeceğiz. İyi seyirler.

NightKing
4 Görünümler · 7 ay önce

Tarihin en önemli bilim ve sanat icracılarından olan Leonado Da Vinci, insanı ve yaşamı büyük ölçüde gözlemlemiş, gözlemleri sonucu elde ettiği verilerin ise notlarını tutmuştur. Bu notlar sayısı bakımından 13.000 adet civarında olup, içerisinde çok büyük hazineleri barındırmaktaydı. Notların neredeyse yarısı korunamamış, onlardan geriye yaklaşık 7.000 adet kalmıştır. Bu miras Da Vinci'nin dostu ve öğrencisi Francesco de Malzi tarafından korunmuş, onun ölümünden sonra ise oğluna kalmıştır. de Malzi'nin oğlu notlara babası gibi sahip çıkmamış, bazıları çok ucuza satılmış bazıları ise kaybolmuştur. Bu değerli eserleri Jean Paul Richter derleme kararı almış, bulabildikerinin tamamını bir araya getirmiştir. Eserlerin içinde sanat ve bilime dair muazzam çizim ve semboller, aynı zamanda ise Da Vinci'nin şifreli ve zaman-mekan belirtmeksizin yaptığı konuşmaları yer almıştır. Bu şifreler içerisinde ise bazı kehanetlere ulaşılmıştır.
Showing 1 out of 19