En iyi videolar

NightKing
998 Görünümler · 11 ay önce

Edgar Cayce'nin hayatı ve kehanetleri.

NightKing
991 Görünümler · 11 ay önce

Türk pop müziğinde, bestelediği şarkıları kimi zaman kendi seslendirmesiyle, kimi zaman başkalarına vermesiyle tanıdığımız, "Minik Serçe" lakaplı Sezen Aksu.

Asena
887 Görünümler · 11 ay önce

Yann Arthus-Bertrand - Human [İnsan] Türkçe Altyazılı Belgesel
Bu video duygu yüklü insanlarla birlikte yaşamanın yeni bir yolunu bulma arayışı içine girerek insanlığın hassas bir portresini çiziyor. Yaklaşık 60 farklı ülkede çekilen ve 7 milyarlık Dünya nüfusunun neredeyse her kesiminden insanlarla yapılan röportajlara ve benzersiz hava görüntülerine dayanıyor. Amacı, kişisel hikayelerin ve yaşam yaklaşımlarının merkezinde, birlikte yaşamak ve daha iyi bir dünya yaratmak için hala olsun inanılmaz kaynakların mevcut olduğumuzu göstermek.

NightKing
747 Görünümler · 11 ay önce

Cengiz Özkarabekir imzalı Belgesel Film. TRT'de yayınlanan "Hayatım Roman" belgesel serisinin Kemal Sunal bölümü...

NightKing
705 Görünümler · 11 ay önce

II. Dünya Savaşı'nda yaptıkları ve yaptıkları sonucunda kurtardığı hayatlarla gönüllere taht kurmuş bir adamın hikayesini anlatan, sinema tarihinin en kült eserlerinden olan, bir başyapıt. Tabiki böylesi bir eserin perde arkasında da, son derece dramatik bir öykü yatıyor.

Asena
640 Görünümler · 11 ay önce

Canlılar için ölüm, kaçınılmaz bir gerçek. Bitkiler, hayvanlar ve insan haricindeki diğer tüm canlılar, yaşam işlevlerini yerine getirmekte, doğadaki varlık amacını gerçekleştirmekte ve en nihayetinde ölmekte. Ancak bir gün öleceğinin farkında olan tek canlı, insan! Geçmişten bu yana insanlar ölümü kabullenmiş ama kimi zaman da onun kesinliğini tersine çevirmek istemiş, onu alt etmeye çalışmıştır. İşte bu amaca yönelik gerçekleştirilmiş bilim deneyleri, kısaca ölümsüzlük deneyleri... İyi seyirler.

NightKing
594 Görünümler · 11 ay önce

Hayatınız boyunca yapabileceğiniz en uzun ve en karmaşık yolculuğa hazır olun. Başlangıç çizgimiz Dünya ve rotamız uzayda gidebileceğimiz en uzak yer. Bu yolculukta önce aya rastlayacak, başka gezegenleri görecek, Güneş'ten daha büyük yıldızlara şahit olacağız.

Asena
579 Görünümler · 11 ay önce

Bu belgesel, milyarlarca yıl önceki zamanda meydana gelen mucizevi olayı bütün bilimsel çıplaklığıyla anlatıyor. Dünya nasıl mı oluştu? İşte cevabı sizlerle. İyi seyirler.

Asena
571 Görünümler · 11 ay önce

⁣Makineler gerek günlük hayatımızda gerek iş hayatımızda yardımımıza koşan teknolojik ürünler. Bu ürünler içerisinde özellikle iş makineleri insan gücünün yetersiz olduğu alanlarda devreye girmekte. Ancak bazı makineler varki hem büyüklüğü hem de ortaya çıkardığı güç açısından diğer makinelere meydan okumakta. Gelin dünyanın en büyük makinelerine bir göz atalım.

Asena
508 Görünümler · 11 ay önce

Anadolu halk müziğinin en önemli saz ve söz ustalarından Neşet Ertaş hayata veda edeli 10 yıl oldu. Bir kültürel miras olan Abdal geleneğinin son büyük temsilcisi olan Neşet Ertaş türküleriyle milyonlara ulaştı. Kimi zaman yoksullukla, çoğunlukla göçebelikle geçen hayatı ve sanatı

NightKing
469 Görünümler · 11 ay önce

Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet'in yıldızının parladığı film. 11 dalda Oscar kazanmış James Cameron imzalı bir başyapıt. Hepimiz bu filmin anlattığı öyküyü biliyoruz. Son derece trajik bir olay içinde geçen muazzam bir aşk hikayesi olduğunu bilmeyenimiz yok. Acaba filmin kendi öyküsünü de biliyor muyuz? Gelin 1977 yılında vizyona giren Titanic'in doğuşunu anlatalım.

Asena
457 Görünümler · 11 ay önce

Büyük patlama, evrenin oluşması ve genişlemesi. Evren sonsuza kadar genişler mi? Bir sonu var mıdır? Genişlemeyi yavaşlatan evren içindeki yasalar nedir? Bu belgesel, bu soruların cevabını arıyor. İyi seyirler.

Asena
448 Görünümler · 11 ay önce

Türk müzik dünyasının en tartışmalı, en çok konuşulan isimlerinden birisi. "Öldüğümde değil yaşarken anlayın beni" diyen Ahmet Kaya oldukça zorlu ekonomik şartlar altında yaşamış, müziğini bu şartlar altında duyurmuş beraberinde hakkında birçok suçlama ve karalamayla da karşı karşıya kalmıştır. Peki onu yaşarken anladık mı, yoksa öldüğünde halen anlayamadık mı? İşte Ahmet Kaya belgeseli.

Asena
222 Görünümler · 11 ay önce

⁣Ronaldo'nun Real Madrid forması giydiği yıllarda, Messi'nin Barcelona forması giydiği yıllarda futbolseverler arasında bir tartışma yaşanmaya başladı: En iyisi kim? İkiliden hangisi gerçek GOAT? Hangisinin en iyisi olduğu belki sonsuza kadar tartışılmayacak ancak futbolda yaşattıkları bu dönem hiçbir zaman unutulmayacak. Gelin bu dönemin hikayesine bu belgeselde tanık olun.

Asena
114 Görünümler · 11 ay önce

ATATÜRK’ü biz hep tarihe mal olmuş yönleriyle tanıdık: Asker ATATÜRK ya da devlet adamı ATATÜRK olarak. Bu verdiğim örnek dünyada tek olan örnektir. Zaten herhalde bir başkasına da rastlamamız mümkün değil. En büyük düşmanı; hani şu ordularını denize döktüğü düşmanı, Yunan başkomutanı Trikopis. Hiçbir zorlama olmadan, hiçbir baskı olmadan her Cumhuriyet bayramı Atina’daki Türk büyükelçiliğine gidiyor Trikopis, ATATÜRK’ün resminin önüne geçiyor ve saygı duruşunda bulunuyor. Böyle bir saygıyı en büyük düşmanında uyandırabilen bir Mustafa Kemal.

ATATÜRK yorgunluk kahvesini bir su başında yudumlamayı,
Serhat türkülerini, Alaturkayı, mesela Safiye Aylayı,
Yemeklerden fasulye pilakisini seven,
Miri kelam bir İstanbul efendisi.
Aşık ve şair, mahcup ve ürkek,
Ama Karadenizli değil Karadeniz kadar canlı,
Adanalı değil ama Adanalı kadar sıcak kanlı,
Ve bir Aydınlı kadar oturaklı ve zeybek.
Velhasıl bizim mayamızdan bizim kumaşımızdandı Mustafa Kemal.
İnsan üstü değildi ATATÜRK, Tam insandı.

Asena
99 Görünümler · 11 ay önce

⁣ATATÜRK BELGESELİ

Asena
94 Görünümler · 11 ay önce

Hastaydı. Üstelik, hastalığı Cumhuriyet'le yaşıttı. İlk belirtiler 15 yıl öncesinden başlamıştı. Cumhurbaşkanı seçilmesinden hemen on gün sonra gelmişti. 11 Kasım 1923 günü eşi Latife Hanım'la birlikte Çankaya'da öğle yemeğindeydiler. Sofra başında birden eli kalbine gitmiş ve sol kolunun dirseğinden göğsüne vuran şiddetli bir sancıyla kıvranmıştı. Neyse ki sofrada, o günlerde ağır bir zatürree geçirmekte olan Latife Hanım'ı tedavi için Köşk'e gelen Doktor Refik Saydam vardı. Saydam, hemen Latife hanım için yanında getirdiği kalbi kuvvetlendirici ilaçları hazırladı. Ata'ya derhal bir morfin iğnesi yaptı ve yatışmasını sağladı. Ağrı tam 20 dakika sürmüş, Ata'ya epey ter döktürüp hayli sıkıntı vermişti. Ama bitmedi...

NightKing
83 Görünümler · 11 ay önce

Dünya Hemşireler Gününe konu olabilecek kadar önemli, belki de günümüz sağlık sektörünün en önemli karakterlerinden Florance Nightingale'in hikayesi. Bizlere iyilik ve sağlığın ne kadar önemli olduğunu hatırlatan bu kadın, dünya tarihinin naif bir parçası.

Asena
74 Görünümler · 11 ay önce

Bu belgesel Türk mitolojisini tek kısımda, geniş bir çerçevede anlatıyor. İyi seyirler.

NightKing
71 Görünümler · 8 ay önce

I. Dünya Savaşı sonrası en başta Almanya olmak üzere, mağlup olmuş devletleri bir hırs bürümüştü. İntikam hırsı. Almanya büyük ekonomik sıkıntılar çekiyor, imzaladığı antlaşmalarla kendini esir alınmış hissediyordu. Ama sonra bir adam ortaya çıktı. O adam Nazi Almanyasının da kurucusu Adolf Hitler'di. Her şeyi düzelteceğinden bahsetti, intikam yeminleri etti ve başa geçerek, ilkine göre daha kanlı geçecek bir savaşın başlamasına sebep oldu.
Showing 1 out of 19